قرص یونی زینک ؛ موارد مصرف ، نحوه مصرف و عوارض جانبی آن

0
276
یونی زینک

ریزش مو و کیفیت نامناسب وضعیت سلامت پوست و ناخن ها از جمله مشکلاتی است که بسیاری از افراد به دلیل داشتن رژیم غذایی نامناسب و یا زندگی در شهرهای آلوده دچار آن هستند. چنین افرادی نیاز دارند تا با ایجاد تغییر در رژیم غذایی روزانه خود و همچنین مصرف مکمل های دارویی حاوی زینک سطح سلامت پوست، مو و ناخن های خود را افزایش داده و مواد غذایی مورد نیاز این اندام ها را تامین نمایند. قرص یونی زینک (uni zinc) لیبرتی سوییس با داشتن دوز مناسبی از زینک یا همان روی می تواند موجب افزایش سطح سلامت شما شده و همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین های گروه B و ویتامین C نیز میزان جذب زینک را افزایش داده و کارایی آن را بیشتر می نمایند.

از جمله فوایدی که در اثر مصرف این محصول می توانید شاهد آن باشید عبارت است از: افزایش مقاومت ناخن ها، بهبود سلامت و وضعیت پوست، پیشگیری از ریزش مو و افزایش میزان رشد آن، متعادل شدن سطح هورمون ها، بهبود دهنده دستگاه ایمنی بدن و پیشگیری از بیمار شدن مکرر، کمک به رفع لک ها و تیرگی های پوستی و همچنین کمک به رفع چین و چروک های پوست

قرص یونی زینک (UNI ZINC) لیبرتی سوییس ۶۰ عددی

ترکیبات (به ازاي يک قرص) :

نام مقدار
Biotin 100µg
Folic Acid 500µg
Vitamin B1 10mg
Vitamin B2 10mg
Vitamin B3 30mg

روش مصرف قرص یونی زینک

به منظور دریافت بهترین نتیجه از مصرف قرص یونی زینک (uni zinc) لیبرتی سوییس روزانه 1 عدد از محصول را ترجیحا به همراه غذا استفاده نمایید.

هشدار در مورد مصرف قرص یونی زینک

  • مصرف این دارو عارضه خاصی به همراه ندارد. با این حال افراد برخی از افراد ممکن است دچار عوارضی مانند خستگی، اسهال، سردرد،  دل پیچه، درد شکم، تهوع و یا بی اشتهایی شوند. در صورت تداوم داشتن این عوارض و یا شدت یافتن آن‌ها حتما به پزشک مراجعه نمایید.
  • بانوان باردار یا شیرده با تجویز پزشک نسبت به مصرف قرص یونی زینک اقدام نمایند.
  • در صورتی که از مکمل های دارای کلسیم و آهن استفاده می نمایید، میان مصرف آن ها و مصرف قرص یونی زینک چند ساعت فاصله بیندازید.
  • چنانچه دچار نارسایی شدید کلیوی هستید و یا از داروهای آنتی بیوتیک مانند ترینتین، کینولونی، الترومبوپک، تتراسایکلین ها و یا  پنی سیلامین استفاده می نمایید پیش از مصرف این محصول با پزشک مشورت نمایید.

عوارض جانبی قرص یونی زینک

این دارو در برخی افراد ممکن است عوارض ناخواسته ایجاد کند که در صورت تداوم یا تشدید آن ها باید با پزشک خود مشورت کنید. این عوارض شامل اسهال ، درد شکم ، دل پیچه ، تهوع ، بی اشتهایی ، سردرد و خستگی می باشد.

موارد احتیاط مصرف قرص یونی زینک

در صورت مصرف همزمان مکمل های حاوی زینک با آنتی بیوتیک های کینولونی ، تتراسایکلین ها ، الترومبوپک ، ترینتین ، پنیسیلامین و یا در صورت ابتلا به نارسایی های حاد کلیوی با داروساز یا پزشک معالج تان مشورت نمایید ؛ همچنین بهتر است بین مصرف مکمل زینک با مکمل های آهن و کلسیم چند ساعت فاصله باشد.  توصیه می شود که خانم ها در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف محصول با پزشک معالج مشورت نمایند.

روش نگهداری از قرص یونی زینک

محصول را در محیطی خشک و خنک (دمای بین 15 الی 25 درجه)، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید. بلافاصله پس از مصرف نمودن محصول درب ظرف را به خوبی ببندید.

منبع: فروشکاه اینترنتی بتادارو، داروخانه دکتر شیخی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید