راهکارهایی برای رنگ گرفتن موهای سفید

0
225
موی سفید

رنگ کردن موی سفید در هر گروه سنی کمی دقیق‌تر و با احتیاط‌تر از رنگ کردن موهای دیگر است. و این کار نیاز به توجه و دقت بیشتری دارد. تا علاوه بر طبیعی و خوشرنگ درآمدن موهای سفید ماندگاری رنگ مو نیز تا درآمدن ریشهٔ موها حفظ شود. و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه ابتدا موهایی که سفیدی دارند و البته با درصد بالا را باکمی اکسیدان به مدت 10 دقیقه تحریک کرده تا در جذب و پذیرش رنگ مو کمک کنند. و اگر درصد سفیدی کم است لازم به این کار نیست. بعدازآن استفاده کردن از رنگ‌های دائمی که پوشانندگی و ماندگاری بیشتری خواهند داشت. که بهترین آنها مخلوط دورنگ شمارهٔ 4 و 5 از گروه N و یا مخلوط 3 و 4 از گروه M می‌باشد.

که هردوی این رنگ‌ها بهتر است با اکسیدان 9 درصد مخلوط شوند. و حتماً پس از تقسیم سر به چهار قسمت از دو طرف گوش‌ها و پیشانی تا پشت سر رنگ کردن را از جلوی سر شروع کرده و با ماندن رنگ بین 45 دقیقه تا یک ساعت داخل کلاه موی سفید را به رنگ طبیعی و زیبایی برسانند.

راه‌ های رنگ گرفتن موهای سفید

اکثر افرادی که موهایشان را رنگ می‌کنند. بارنگ نگرفتن موهای سفید مواجه هستند. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید موهایتان را از سندرم تفلون که مانع رنگ گرفتن موها می‌شود، محافظت کنید.

  1. اول‌ازهمه مطمئن باشید که رنگ دائم استفاده می‌کنید. نه موقت یا نیمه دائم چون رنگ‌های دائم موادی چون آمونیاک و پروکساید دارند بنابراین به‌خوبی در ساقه موها نفوذ کرده و در آن نیز باقی می‌مانند.
  2. دقت کنید روی بسته‌بندی رنگ شما عبارت neutral یا natural نوشته‌شده باشد، این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های دودی (ash) و طلایی (gold) غلیظ‌تر هستند و بهتر رنگ سفیدموهای شمارا می‌پوشانند.
  3. بهتر است رنگتان را درون یک‌کاسه بلور درست کنید و بعد با برس رنگ که موهایی زبر دارد رنگ را به موهایتان بزنید، از درست کردن رنگ درون محفظه‌های پلاستیکی که درون خود بسته‌بندی رنگ وجود دارد اجتناب کنید. هرقدر موهای برس رنگ شما زبرتر باشد، بهتر می‌تواند روی موهای سفید را بخراشد تا رنگ درون آن نفوذ کند.
  4. رنگ را به همان اندازه که روی بسته‌بندی نوشته‌شده است روی موهایتان بگذارید حتی کمی بیشتر از آن زمان می‌تواند موجب شود رنگ موها خراب شود.

چگونه موهای سفید را رنگ کنید

برخی از موهای سفید به‌ویژه موهای ریز، کلفت و خاکستری‌رنگی که در اطراف شقیقه‌ها می‌رویند. در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا در مقایسه با سایر موهای سفید، به‌سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند. اگر موهای شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ است. شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کنید چون با نرم کردن، لایه‌های کوتیکول رنگ را بهتر جذب می‌کنند. در موهایی که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد سفید شده‌اند، ابتدا اکسیدان با 20 یا ۳۰ VOL را مستقیماً روی موی سفید بگذارید و پس از ۵ تا ۷ دقیقه بشویید.

بهتر است از جایی که سفیدترین موها را دارد شروع کنید. و پس از شستن، با حوله خوب آن را خشک‌کنید. سپس از رنگی که یک درجه تیره‌تر از رنگ موردنظرتان است، استفاده کنید. چون به دلیل نبودن رنگ‌دانه در تار مو، رنگی که می‌گذارید روشن‌تر به نظر می‌رسد. برای بالا رفتن قدرت جذب موی سفید توصیه می‌شود، مدت‌زمان گذاشتن رنگ را به حدود ۴۵ دقیقه برسانید. یادتان باشد این موها در مقایسه با سایر موهای سفید به‌سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند.

منبع: سیمرغ، بیتوته

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید