تفاوت فلفل سیاه و قرمز و سفید در چیست + خواص هر یک از آن ها

0
172
فلفل سیاه و قرمز و سفید

آیا می‌دانستید فلفل‌ها، این طعم‌دهنده‌های خوشمزه و پرخاصیت که دارای تنوع هستند چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟ قرن‌ها پیش فلفل برای اروپائیان ادویه‌ای کمیاب و باارزش بود که آن را تنها در کشورهای دوردست می‌توانستند تهیه کنند. البته هنوز هم فلفل از همین کشورها به اروپا صادر می‌شود، اما دیگر نه‌تنها ادویه‌ای نادر نیست بلکه یکی از نام‌آشناترین و پرطرفدارترین ادویه‌ها است که می‌توان آن را تقریباً روی هر میزی کنار نمک پیدا کرد. بین فلفل‌های قرمز و سیاه‌وسفید، تفاوت‌هایی وجود دارد و هرکدام خواص گوناگونی دارند که بهتر است قبل از استفاده در وعده‌های غذایی‌تان، از تفاوت فلفل سیاه و قرمز و سفید باخبر شوید.

تفاوت فلفل سیاه و قرمز و سفید و خواص هر یک

فلفل سفید

  1. این‌گونه از فلفل، زمانی به دست می‌آید که پوست بیرونی دانه‌ها براثر تابش نور خورشید خشک و باز شود. دانه‌های سفید درون این پوست‌ها، فلفل سفید است.
  2. فلفل سفید، عطروطعم ماندگاری ندارد و پس از گذشت زمان به‌سرعت رایحه آن از بین خواهد رفت.
  3. به دلیل رنگ سفید این فلفل، بهتر است در غذاهایی از آن استفاده کنید که بخواهید رنگ یکدستی داشته باشند و دانه‌های فلفل در آن مشخص نباشند؛ مانند تهیه سس سفید و یا پوره سیب‌زمینی.

فلفل سیاه

  1. فراوان‌ترین نوع از فلفل که در دسترس می‌باشد، فلفل سیاه است. این فلفل به‌طور طبیعی از لایه بیرونی که توسط تابش نور خورشید به رنگ سیاه درآمده، به دست می‌آید.
  2. عطر آن بسیار بیشتر از فلفل سفید است. همچنین ترکیب اجزای درون آن فواید زیادی برای سلامتی دارد. فلفل سیاه می‌تواند در مدت‌زمان طولانی‌تری تازه بماند، بدون اینکه از خاصیت و عطروطعم آن کم شود.
  3. استفاده از فلفل سیاه به‌جای سفید در وعده‌های غذایی، به دلیل برتری عطر و ماندگاری بیشتر، رایج‌تر است.

فلفل قرمز

  1. فرآیند ساخته‌شدن فلفل قرمز با دو گونه قبلی به‌کلی متفاوت است. این فلفل از ماده Capsicum موجود در فلفل‌های چیلی به دست می‌آید.
  2. مواد موجود در فلفل‌های سفید و سیاه از نوع ماده Piperine است. حال‌آنکه در فلفل قرمز، این ماده متفاوت بوده و درواقع Capsicum می‌باشد.
  3. هر ۳ نوع فلفل می‌توانند هم در خواص دارویی مفید باشند و هم در طعم بخشی به غذاها؛ اما فلفل قرمز در بحث آنتی‌اکسیدان‌ها و اثرات مفیدی که بر روی سلامت دارد، بسیار قدرتمندتر از دیگر انواع است.
  4. همچنین فلفل قرمز بسیار تندتر است و طبیعت گرم آن نیز بیشتر است.

خواص فلفل با توجه به رنگ‌های مختلف آن

رنگ فلفل به زمان برداشت و شیوه عمل آوردن آن بستگی دارد. رایج‌ترین نوع فلفل، فلفل سیاه است که برای آن باید میوه‌های فلفل رازمانی چید که نارس و رنگشان هنوز سبز است. دانه‌ها در جریان تخمیر و خشک شدن چروکیده و سیاه‌رنگ می‌شوند. دیگر نوع متداول، فلفل سفید است. برای به دست آوردن فلفل سفید، دانه‌ها هنگام برداشت باید کاملاً رسیده و به رنگ کبود متمایل به قرمز تیره باشند. دانه‌ها را در آب قرار می‌دهند تا خیس بخورند. سپس تنها مغز دانه‌ها باقی می‌مانند که در جریان خشک شدن رنگ سفید متمایل به زرد پیدا می‌کنند.

منبع: تندرست نیوز، الو دکتر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید