تاثیر رابطه جنسی سالم بر روی سلامتی بدن و زیبایی پوست و مو

0
187
حلقه

رابطه جنسی منظم و مداوم سبب می‌شود نگاه شما جوان بماند. بااینکه این شعار زیاد شنیده می‌شود که زیبایی درونی است ولی می‌توان گفت افرادی که رابطه جنسی سه بار یا بیشتر در هفته را تجربه می‌کنند، نگاه و صورت جوان‌تری دارند. داشتن رابطه جنسی سالم و منظم سبب ایجاد تغییرات مثبت و گوناگون روحی و جسمی در زنان و مردان شده و این تغییرات شامل بهبود زیبایی صورت و بردن زنان و مردان نیز خواهد شد.

فواید رابطه جنسی

رابطه جنسی باعث درخشش پوست میگردد

در هنگام معاشقه، شما به پوست خود فرصت درخشش می‌دهید؛ طبیعی، بدون برنزه کننده، پودر، کرم یا هر ماده آرایشی دیگر. داشتن رابطه جنسی باعث بهبود جریان خون می‌شود و به همین دلیل اکسیژن‌رسانی بهتر به پوست و درنهایت روشن‌تر شدن پوست را به همراه خواهد داشت. یک رابطه جنسی کوتاه در عصر می‌تواند باعث درخشش طبیعی شما در هنگام شام شود.

رابطه جنسی کالری می‌سوزانید

همان‌طور که در مطالب قبل هم گفتیم، رابطه جنسی مثل یک ورزش است؛ حتی بوسه هم نوعی ورزش به‌حساب می‌آید. در ضمن، بدون این‌که بدن خود را ازنظر تحریک جنسی به اوج لذت برسانید، بدن شما از یک معاشقه معمولی نیز بهره‌مند خواهند شد. وقتی شما درگیر رابطه عاشقانه هستید، میزان کلسترول خون کاهش پیدا می‌کند، خلق‌وخوی شما بهتر می‌شود، ضربان قلب و گردش خون افزایش پیدا می‌کند و حتی رابطه جنسی این قدرت را دارد که به همان اندازه پیاده‌روی در باشگاه یا استفاده از وزنه، کالری بسوزانید. درواقع، این‌طور می‌توان گفت که وقتی همسرتان را یک دقیقه کامل می‌بوسید، ۱۲ کالری می‌سوزانید؛ یعنی بیشتر از ۶۰ ثانیه پیاده‌روی.

تاثیر رابطه جنسی بر شادی و رضایت از زندگی

شاید خیلی از شما این جمله را شنیده باشید که می‌گویند: «شادترین بانوان زیباترین‌ها هستند». وقتی خانم‌ها به اوج لذت جنسی می‌رسند، بدنشان سروتونین و DHEA آزاد می‌کند که هردوی آن‌ها خلق‌وخو را بهتر می‌کند. در اصل، رابطه جنسی می‌تواند یک داروی ضدافسردگی طبیعی به شمار رود و شمارا روزبه‌روز خوشحال‌تر کند. این رضایت و خشنودی در سرتاسر بدن به شیوه قابل‌توجهی منعکس می‌شود. خانمی که لبخند می‌زند، جذاب‌تر از یک خانم عبوس و کسل است.

رابطه ی جنسی و تاثیر آن بر مو

ورزشِ بیشتر آکنه و جوش را تحت کنترل نگه می‌دارد و کالری را می‌سوزاند. رابطه جنسی بهترین راه برای به دست آوردن هردوی این فواید است. علاوه بر این فواید، یک مزیت دیگر نیز وجود دارد: میزان هورمون‌ها کاهش پیدا می‌کند. یعنی نه‌تنها پوست شما شفاف و صاف می‌شود بلکه موهای شما نیز زیباتر و سالم‌تر به نظر می‌رسند. همه ما می‌دانیم که عدم تعادل میزان هورمون‌ها می‌تواند باعث ضعیف و نازک شدن موها شود و با داشتن رابطه جنسی، تولید استروژن افزایش پیداکرده و موهای شما سالم‌تر می‌شود.

رژگونهتاثیر رابطه زناشویی بر زنان

با رابطه جنسی رژ گونه طبیعی خواهید داشت

اوج لذت جنسی راز کنار گذاشتن رژ گونه و خداحافظی با آن است. همه هورمون اندورفینی که در زمان ارضای جنسی آزاد می‌شود ظاهر صورتی‌رنگ و براقی به گونه‌های شما می‌دهد که خودش نوعی آرایش جذاب به‌حساب می‌آید. درواقع، هیچ آرایشی به‌پای طراوت و شادابی طبیعی که ماحصل رابطه جنسی است نمی‌رسد.

جذابیت تراوش می ‌کنید

هر چه شما بیشتر در رابطه جنسی با همسرتان باشید، جذابیت بیشتری ازنظر جنسی برای همسر خوددارید زیرا هورمون فرومون طبیعی در هنگام رابطه جنسی آزاد می‌شود. هر چه این هورمون‌ها بیشتر در سطح بدن جاری شوند، همسر شما بیشتر به سمت شما جذب می‌شود. بنابراین، دیگر شما برای ایجاد کشش جنسی در همسرتان نیاز به اسپری کردن عطر دلخواه روی بدن خود ندارید.

رابطه جنسی روند پیری را متوقف می کند

درست است که داشتن رابطه جنسی زیاد روند پیری را به‌طور کامل متوقف نمی‌کند اما باعث می‌شود شما جوان‌تر از چیزی که هستید به نظر برسید. هر چه فعالیت شما در اتاق‌خواب بیشتر باشد، تولید کلاژن افزایش پیدا می‌کند. به‌عبارت‌دیگر چروک، شل شدن پوست و پیر شدن با افزایش سن کمتر می‌شود. شاد بودن و هیجان داشتن برای ایجاد رابطه جنسی تمام چیزی است که برای دور ماندن از پیری نیاز دارید نه اینکه به خرید کرم‌ها و ماسک‌های گران‌قیمت حاوی کلاژن روی بیاورید.

تاثیر رابطه جنسی بر ناخن ها

اگر از داشتن ناخن‌های نازک و شکننده رنج می‌برید، کلید تقویت ناخن‌های شما شیطنت‌های زناشویی بیشتر است! درواقع، همان هورمون‌هایی که بعد از رابطه جنسی آزاد می‌شوند باعث قوی و ضخیم‌تر شدن ناخن‌ها می‌شود؛ درست مثل وقتی‌که باردار هستید. هر چه بیشتر با همسرتان معاشقه کنید، دفعات مراجعه به آرایشگاه برای مانیکور یا پدیکور کمتر می‌شود.

تاثیر سکس و رابطه جنسی بر پوست

ازآنجاکه رابطه جنسی نوعی ورزش محسوب می‌شود، هر چه بیشتر انجامش دهید، کمتر احتمال دارد آکنه روی صورت و بدنتان پدیدار شود. بنابراین، چرا نباید برای رها شدن از شر جوش و آکنه این روش را امتحان کنید؟ رابطه جنسی هم باعث درخشش و شفافیت پوست می‌شود و هم یک درمان طبیعی خانگی رایگان برای جوش است. پس دیگر نیازی به لوسیون های پاک‌کننده یا مرطوب‌کننده نخواهید داشت؛ یعنی همان مواد شیمیایی که به پوست شما بیشتر آسیب می‌رسانند.

لب های شما حجیم تر و قلوه‌ای‌تر می ‌شود

بدن شما در طول رابطه جنسی گردش خون بیشتری دارد. به همین علت، لب‌های شما نیز حجیم‌تر و برجسته‌تر خواهند بود. همان‌طور که گفتیم، صورت شما بعد از رابطه جنسی می‌درخشد و گونه‌هایتان سرخ می‌شود. حالا، تنها چیزی که باقی می‌ماند یک برق لب است که به لب‌های حجیم‌شده خود بزنید. رابطه جنسی در نوع خود یک رژیم زیبایی طبیعی به شمارمی رود که یک‌تنه همه ترفندهای زیبایی را روی چهره شما پیاده می‌کند.

شکم صافتاثیر روابط زناشویی بر سلامتی

شکم صاف با رابطه جنسی

آیا در ناحیه شکم و پهلوی شما چربی زیادی‌های انباشته‌شده است که می‌خواهید هر چه زودتر از شرش خلاص شوید؟ افزایش کورتیزول در سیستم بدن شما چیزی است که باعث بزرگ شدن شکم می‌شود. اما این میزان کورتیزول در هنگام رابطه جنسی کاهش می‌یابد. پس، هر چه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید، به این معنی است که وزن بیشتری از شما کم می‌شود و دیگر نیاز به حرکات شدید دراز و نشست نخواهید داشت. در عوض، با انجام رابطه جنسی بیشتر به شما و همسرتان خوش می‌گذرد.

پوست نرم با رابطه جنسی

یک مزیت دیگر داشتن رابطه جنسی با همسرتان، نرم شدن پوست است؛ به‌طوری‌که تا چندین روز دوام خواهد داشت. در هنگام رابطه جنسی، شما عرق می‌کنید و همین امر باعث بیرون آمدن چربی‌های طبیعی مانند اسید لینولئیک (چربی موجود در روغن‌زیتون) می‌شود که سلول‌های پوست را لیز و درنهایت پوست راکمی نرم می‌کند. به این معنی که هر چه حرکات شما در هنگام رابطه جنسی شدیدتر و تندتر باشد، پوست شما نرم‌تر خواهد بود. تمام تعرق شما باعث باز شدن منافذ پوست و تمیز شدن آن‌ها می‌شود.

رابطه جنسی باعث بزرگ شدن سینه ها میگردد

بله، درست خواندید! رابطه جنسی باعث بزرگ شدن اندازه سینه در خانم‌ها می‌شود. سینه شما در هنگام رابطه جنسی ۲۵ درصد حجیم‌تر و نوک سینه‌ها به‌اندازه نیم اینچ (بین یک تا یک و نیم سانتی‌متر) برجسته‌تر می‌شود. بااین‌وجود، دیگر هیچ خانمی نیاز به عمل جراحی بزرگ کردن سینه و پروتز ندارد. تحریک شدن و گردش خون تنها چیزی است که سینه‌های شمارا به طبیعی‌ترین شیوه ممکن بزرگ می‌کند؛ چیزی که سوتین‌های اسفنجی و فنردار نمی‌توانند انجام دهند.

تاثیر رابطه جنسی بر خواب

یکی از بهترین نکات زیبایی داشتن خواب کافی در شب است تا بتوانید صبح‌ها قبراق و سرزنده بیدار شوید. همین امر، باعث می‌شود شما جذاب‌تر به نظر برسید، چشم‌هایتان قرمز نباشد و دایره‌های سیاه دور چشم شما ظاهر نشود. رابطه جنسی یکی از عوامل القاکننده خواب است. بعد از رابطه جنسی و معاشقه صمیمی با همسرتان، اگر هردوی شما در عرض چند دقیقه خوابتان ببرد یا شروع به خروپف کنید تعجب‌آور نیست. بعد از تجربه اوج لذت جنسی و ارضا شدن، بدن شما اکسی توسین آزاد می‌کند. این هورمون باعث آرامش و ریلکس شدن می‌شود و فرایند به خواب رفتن را سریع‌تر خواهد کرد.

دندان های سالم با رابطه جنسی

داشتن رابطه جنسی با همسر به دندان‌های شما هم فایده می‌رساند و باعث بهتر و سالم‌تر شدن آن‌ها می‌شود. با رابطه جنسی، شما با پوسیدگی دندان مبارزه می‌کنید. می‌پرسید چرا؟ و چطور ممکن است چنین اتفاقی بیفتد؟ وقتی بدن زنان مایع منی مرد را جذب می‌کند، مقداری روی، کلسیم و دیگر مواد معدنی که با پوسیدگی دندان مبارزه می‌کنند را به دست می‌آورد. این سه ماده مفید با افزایش قدرت و سلامت دندان‌ها، باعث تقویت و مبارزه با پوسیدگی دندان می‌شود.

منبع: بیتوته،پایگاه خبری تحلیلی55آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید